Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Backend programátor

Buďte pánem cloudu a obrovského množství dat

dolů

Backend programátor neboli programátor cloudu vytváří aplikaci, která je spuštěna na serveru a vzdáleně komunikuje s hrou.

Ke každému uživateli, který hru spustil, ukládá herní data (například uložené pozice) a typicky u free to play her provádí i herní výpočty (například výpočet stavění ve hře Clash of Clans probíhá na cloudu). Backend programátor obsluhuje databáze s miliardami položek herních dat u statisíců až milionů hráčů. Kód, obvykle psaný v Java, C# nebo podobném jazyku, musí být velmi jednoduchý, efektivní a optimalizovaný, aby nezatěžoval síťovou komunikaci ani výkon a kapacitu serveru.

Tvorba a správa velkých databází: Dokáže vytvořit a upravovat položky v obrovských datových polích. Zná nástroje, které mu tuto práci dokáží usnadnit.

IT, sítě a servery: Dokáže vytvářet a nastavovat vzdálené servery a pracovat s nimi.

Programování: Umí programovat efektivně v některém z jazyků serverů (Java, C# apod.), tak aby nezatěžoval výkon serveru.

Spolupracuje s programátory, technickými herními designery a herními designery. Často ale také s herním analytikem a IT oddělením.

Abyste se mohl stát backend programátorem, musíte umět programovat, rozumět databázím a cloud serverům. Není nutné rozumět hernímu vývoji. Pro nadšence pro servery a IT technologie bez zkušeností je nejlepší cesta přes pozici herního testera. V současné době je tato pozice velice žádaná!

„BECKEND PROGRAMÁTORY BY CHTĚL DNES KAŽDÝ!“

 
 

Rozhlédněte se mimo herní průmysl:

V dnešní době je backend programátor pozice hledaná ve všech IT firmách. Práce tam je velmi podobná té v herním vývoji, jen nebudete spolupracovat s herními designery a programátory na tvorbě hry.

Vytvořte si portfolio:

Vytvořte něco, co můžete ukázat potenciálnímu zaměstnavateli – ukázky programů, příklady práce. To je naprosto zásadní. Zjistěte, jak na to, na Vytvořte si portfolio pro videohry.

Networking:

Seznamujte se s lidmi z herního průmyslu – účastněte se akcí, včetně konferencí a výstav. Seznamte se s profesionály a ptejte se jich na jejich práci, přičemž projevujte svůj zájem o obor i jeho znalosti, a zkuste s těmito lidmi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na Jak na networking.

Pozice grafického programátora, gameplay programátora, programátora umělé inteligence (AI), programátora virtuální reality (VR), programátor nástrojů nebo programátora sítě v herním průmyslu. Případně vás může zaujmout vývojář softwaru ve vizuálních efektech či technického režiséra (TD) ve VFX nebo v animačním průmyslu.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce