Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Producent

Vymýšlejte a organizujte

dolů

Producent nese celkovou odpovědnost za produkci animovaného filmu. V našem případě animovaného filmu nebo seriálu.

Dohlíží na režiséra a všechna další oddělení, aby dokončili projekt v rámci rozpočtu, včas a v požadované kvalitě.

Producent animovaných filmů většinou pracuje pro animační studio. Ve větších společnostech je jeho práce zaměřená spíš na management, ale v menších studiích je blíž kreativnímu procesu. Práce vždy závisí na projektu. Svou roli hrají také zkušenosti ostatních producentů a výkonných producentů. Někdy producenti pracují na volné noze pro různé společnosti.

Rozumět myšlence projektu, se kterým autoři přicházejí, a najít pro něj uplatnění na trhu. Jako producent ale můžete přijít i s vlastním nápadem! Musíte být schopni předvídat výrobní náklady a navrhovat rozpočet, abyste zajistili finanční podporu od distributorů nebo provozovatelů vysílání. Znalost animace je zásadní. Pomáhá nechat animátory svobodně experimentovat, ale zároveň je „krotit“, aby vše postupovalo podle plánu.

Často se účastní filmových, televizních nebo uměleckých festivalů. To jsou místa setkání s lidmi, kteří mohou mít zájem financovat různé projekty nebo se na nich podílet jako partneři. A pak samozřejmě při práci na konkrétních projektech.

Jestli máte logické myšlení, umíte se věcně postavit problémům, a přitom jste kreativní, pak je to skvělý začátek. Hodí se mít zkušenosti a znalosti z oblasti kreativního a obchodního managementu animačního průmyslu a rozumět výrobnímu procesu animace.

Jednou z cest je začít jako scenárista, posunout se na pozici režiséra a pak tradá! Může z vás být producent.

Další možností je pracovat jako animátor, sbírat zkušenosti, budovat si kariéru v animačním studiu a usilovat o práci producenta.

Dá se také začít na pozici koordinátora produkce a poté produkčního manažera.

„V každém případě musíte mít hlavně parádní organizační schopnosti a nápady!“

 

Středoškolské vzdělání:

Hodí se ekonomická, filmová a mediální studia. Užitečný je každý obor, který kombinuje řízení projektů s kreativitou.

Vysokoškolské vzdělání:

Produkci můžete studovat na vysoké škole, kde si vyberete, jestli tíhnete spíš ke kreativní části, nebo byznysu. Podle toho si pak volte obory, které vás zajímají.

Portfolio to řekne za vás:

Naučte se pracovat s editačním softwarem, experimentujte se stop-motion a začněte si připravovat něco, co můžete ukázat u přijímacích zkoušek na univerzitu nebo u pracovního pohovoru. Natočte vlastní krátký film nebo filmy. Váš talent o vás řekne nejvíc.

Absolvujte krátký kurz:

Zdokonalte svoje dovednosti na odborném kurzu. Podívejte se seznam vzdělávacích kurzů doporučených Creatoolou a najděte ten, který vám sedne nejlépe.

Networking:

Účastněte se akcí, na nichž se můžete potkat s lidmi z animačního průmyslu. Seznamte se s producenty a animátory a ptejte se jich na jejich práci. Projevte zájem i znalosti a zkuste s nimi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na jak na networking.

Hledejte volné pozice v oboru:

Zjistěte si co nejvíc informací o animačních společnostech, pro které by vás bavilo pracovat. Mrkněte se třeba na tyhle. Projděte si jejich webové stránky a zjistěte, jestli nabízejí juniorskou pozici v oddělení produkce. Svůj životopis pošlete i tam, kde právě nikoho nehledají, a požádejte, aby si ho uložili pro případ, že se uvolní pozice, na kterou se budete hodit. Více podrobností najdete na „Jak oslovit zaměstnavatele v animaci a VFX“. Procházejte weby s nabídkami zaměstnání a aktivně se ucházejte o zajímavá místa!

Režisér nebo producent v hraném filmu a televizním průmyslu. Nebo pozice producent vizuálních efektů (VFX) nebo producent her.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce

Buď v obraze

Přihlas se k odběru a žádná pracovní nabídka ti neuteče